Міністерство енергетики США (DOE) оголосили про створення El Capitan, нового самого швидкого в світі суперкомп'ютера, який досягне 1.5 ExaFLOPS!
Новий рівень безпрецедентних обчислювальних потужностей у вигляді El Capitan, нового суперкомп'ютера exaFLOP-масштабу (exascale) планується запустити в 2023 році. По завершенні El Capitan буде швидше, ніж 100 кращих суперкомп'ютерів у світі, разом узятих.
Міністерство і NNSA оголосили, що суперкомп'ютерна платформа Cray Shasta стане основою El Capitan. Новий головний суперкомп'ютер в арсеналі США сягатиме до 1,5 exAFLOPS обчислювальної потужності, або 1,5 квінтильйон обчислень в секунду. Квінтильйон проводить 1 мільярд мільярдів операцій в секунду, що робить El Capitan в 10 разів швидше будь-якого існуючого суперкомп'ютера.
El Capitan буде використовувати штучний інтелект і машинне навчання для проведення тривимірного моделювання з безпрецедентним масштабом і швидкістю, а також з дозволами, які в значній мірі неможливі з існуючими суперкомпьютерами, які, як правило, досягають піку продуктивності ~ 400 petaFLOPS і пропонують стійку продуктивність в діапазоні 200 petaFLOP.

Хочеш знати більше? Підписуйся на наш канал)