Щоб мати відмінні результати в геймінгу, потрібно: бажання та досвід, а також якісно оснащене робоче місце. Чим краще буде периферія, тим простіше буде досягти реально хороших результатів. Сьогодні розмова піде про монітори. Вони відрізняються від тих, які використовуються в офісних цілях ряду параметрів. Про них і поговоримо.
Розмір та роздільна здатність екрану
Діагональ вважається базовим показником. Але насправді важливим є поєднання двох параметрів: діагоналі та роздільної здатності екрану. На ринку можна знайти монітори з габаритами від 21 до 27'' та вище. Оптимальним вважається 24”. Це ідеальний варіант за багатьма параметрами. Якщо ви хочете придбати гіганта в 27" або 32", то, по-перше, вам напевно доведеться масштабувати екран, по-друге, потрібна потужна відеокарта, по-третє, це вже такий розмір, що вам доведеться повертати голову під час ігри, що може призвести до болю та розосередженості.
Тип матриці
Це важлива характеристика моніторів. Сьогодні це може бути TN, IPS та MVA/VA матриці.
- Перший варіант цікавий лише низькою ціною. Сьогодні він вочевидь програє конкурентам. Єдиний варіант, при якому варто звернути на нього увагу, якщо вам потрібні 2, 3 монітори для гри. Але й у цьому випадку вибирайте варіант із частотою оновлення 200 Гц і вище.
- Другий варіант чудово справляється з усіма завданнями. Вас порадує кольорова гама, хороші контрасти та чудові кути огляду (178). Найчастіше це буде оптимальний вибір.
- MVA/VA - щось середнє між першим та другим. Вони мають відмінну контрастність, і якщо порівнювати з першим, непогані кути огляду. Також непогана справа з кольоропередачею. Але такі монітори краще не купувати для динамічних ігор, оскільки час відгуку у них завелике для участі у повноцінному екшені.
Частота оновлення та час відгуку
Це основний параметр, який відрізняє монітор від ігрового. Він показує час, за який монітор змінює картинку. У цьому блоці нас цікавлять такі показники: частота поновлення 120 Гц, час реакції - 1-2 м/с. Зверніть увагу, що другий показник практично завжди буде таким, а перший може відрізнятися (144, 165, 240, 300Гц). Немає сенсу купувати найдорожчий варіант, якщо ви новачок. Оптимальним для домашнього користування буде 144Гц. Повірте, різниця з офісним варіантом помітна навіть недосвідченому користувачеві.
Адаптивна синхронізація
За своїми якостями є два конкуруючі продукти, які синхронізують рендеринг кадру відеокарти та частоти розгорнення екрану. Йдеться про Nvidia з їх продуктом G-Sync та AMD з FreeSync. Ці технології забезпечують плавну картинку без зривів та різких переходів, що дуже відволікає під час гри. Технологія підбирається виробником відеокарти у вашому ігровому комп'ютері.
З додаткових параметрів, які покращують якість гри, варто звернути увагу на:
- Підтримка технології розширеного динамічного діапазону або HDR. Ця опція справді перетворює картинку. Вона стає більш насиченою, кольори – глибшими та яскравішими. Дуже добрий результат для отримання ефекту повної присутності.
- Дизайн. Вибір сьогодні величезний як ніколи. Якщо ви перфекціоніст, то ми впевнені, що ви зможете задовольнити свої запити. Але все-таки професіонали вважають це найважливішим критерієм для якісної гри. Віддавайте перевагу характеристикам, а чи не формі.
- Роз'єми та конектори. В принципі можна обійтися класичним набором, але у професійних моделях є багато чого, що дозволить вам підключати додаткові опції без покупки різних перехідників та інше.
- Тип покриття (матовий чи глянсовий). Вибір залежить від ваших уподобань: глянець передає картинку яскраво і соковито, але бликує на світлі, а матовий не бликує, але дещо програє першому в контрасті та яскравості.