Intel продемонструвала нову плату PCIe з подвійним слотом, яку виробник мікросхем назвав "Елемент". У Element є власний процесор, пам'ять, накопичувач та інші інтерфейси, такі як Thunderbolt 3, Ethernet, Wi-Fi та USB-порти.

Елемент виходить із Intel Systems Product Group, та ж група, що стоїть за NUC (Наступний блок обчислень) та NUC Compute Element. 

Intel розробила «Елемент», щоб просунутися на задній план із слотами PCIe, де він може поєднуватися з іншими відеокартами або прискорювачами. Загальна ідея полягає в тому, що ви можете оновити свою систему шляхом заміни одного модуля, а не видаленням безлічі компонентів.

У прототипі Element використовується невідомий процесор Intel BGA Xeon і є два слоти пам'яті SO-DIMM LPDDR4 та M.2 слоти, доступні користувачеві. На задній панелі представлені два порти Ethernet, чотири порти USB 3.0, два порти Thunderbolt 3 та порт HDMI, який виводить свій вихід із інтегрованої графіки чіпа Xeon. Один вентилятор охолодження забезпечує Елемент активним охолодженням. 

Щодо енергоспоживання, то Element може споживати до 225 Вт, які розподіляються між процесором, пам'яттю та пристроями зберігання даних.