Вибір процесора залежить від того, в які ігри ви збираєтеся грати. Звичайно, краще купувати комплектуючі останнього покоління, щоб мати доступ до максимальних налаштувань. До того ж, ігрові переваги можуть швидко змінюватися, тому необхідний потужний процесор. Сьогодні вам подобаються стратегії, а вже завтра вийде легендарний шутер, який вам обов'язково потрібно буде зіграти.

Але в умовах обмеженого бюджету все ж таки рекомендується визначитися з кращими іграми. Це дозволить не переплачувати за непотрібні потужності.

Бюджетний сегмент процесорів для ігрових ПК

Багато геймерів грають на середніх і низьких налаштуваннях, що дозволяє значно розширити перелік доступних проектів, тим більше, що далеко не всі вимагають наявності процесора останнього покоління. Наприклад, такі ігри, як Hearthstone, чудово працюють і на порівняно бюджетних роботах. Це може бути процесор з інтегрованою графікою. Ryzen 3 3200G - чудовий вибір для таких цілей. Так, це не найсвіжіша технологія, але цілком гідна за багатьма параметрами. Чого тільки варта вбудована графіка Vega 8, яка за своєю продуктивністю не сильно відрізняється від GT 1030. Цей не найновіший, але надійний проц підійде, якщо ви граєте в найвибагливіші ігри. Компанія AMD відома продуктами у цьому сегменті.

Процесори середньої та дорогої категорії

У середньому сегменті можна розглянути моделі таких виробників, як Intel та AMD. Модель Core i5-12400 чудово справляється з малопотоковим навантаженням, що і потрібно в більшості ігор. Цей процесор має такі особливості:

  • вбудована графіка;
  • підтримка вбудованої пам'яті DDR5;
  • M.2 SSD із інтерфейсом PCIe 4.0 сучасного покоління.

Такий проц дає можливість грати у прості ігри без необхідності використання відеокарти. Для деяких геймерів цього цілком достатньо, щоб насолодитися улюбленими проектами.

Також тут варто сказати про бренд AMD, який традиційно підкуповує користувачів більш доступною ціною. Ryzen 5 5600X має 12 потоків та 6 ядер. Навіть за скромного TDP 65 Вт модель є більш привабливою, ніж Core i9-10900K за рахунок більшої продуктивності. Якщо ви вибираєте приміальні продукти, тоді зверніть увагу на комп'ютери з процесором іIntel Core i9-12900KF - з цим процесором ви зможете грати абсолютно в будь-які ігри.