Для того, щоб визначити які опції повинна включати геймерівська гарнітура, визначимося що це таке. Як правило, в цьому випадку мова відео про навушники та мікрофон. Щоб отримати максимальне задоволення від геймінгу, вони повинні мати певні параметри.

Особливості ігрової гарнітури

Ігрова гарнітура - це справжній монстр, який має надпоказники за базовими характеристиками:

  • Якість звуку. Ми сприймаємо світ через звуки. Сьогодні за допомогою сучасних гаджетів можна створити ефект цілковитої присутності. Звук є максимально наближеним до реального. Ви не пропустите жодної події.
  • Якість мікрофону. Це завжди моделі з активним шумозаглушенням. Тільки так ваші партнери з гри зможуть адекватно та точно сприймати ваші голосові команди.
  • Звукоізоляція. Відкриті або закриті навушники? Найкращі показники ізоляції безумовно можна знайти в закритих, повнорозмірних вухах. Багато виробників заявляють показник до 90%. Цього цілком вистачить, щоб повністю поринути у гру.
  • Легкість. Моделі підготовлені для тих, хто готовий цілодобово безперервно відвойовувати кордони і воювати на віртуальних майданчиках. Спеціальні матеріали та ідеальна посадка повинні гарантувати зручність та комфорт.
  • АХЧ чи амплітудно-частотні характеристики. Хороший звук передбачає наявність повного спектру частот, і в геймерських навушниках є цей функціонал.
  • Дизайн. Як правило, це щось особливе: яскраве, футуристичне та з підсвічуванням. Вони потужні і цим сильно відрізняються від полегшеного за всіма параметрами набору для офісу.

Игровая гарнитура для ПК

Коли потрібна гарнітура?

Розмова про ігрову гарнітуру є сенс починати, якщо у вас не підключається роздільна ігрова периферія (окремо навушники та мікрофон) і вам необхідний якісний звуковий супровід. Зверніть увагу на сумісність гарнітури та ігрової платформи. Це важливий нюанс, який дозволить вам повністю поринути у процес.

Як і офісна, ігрова може бути дротова гарнітура та бездротова. Дротова - відмінний варіант для персональних комп'ютерів, у бездротова підійде тим, хто грає з ноутбука (далеко не завжди там є два аналогові міні-джеки). Але професіонали вкрай негативно ставляться до купівлі бездротової гарнітури і ось чому:

  • Bluetooth забезпечує сильну затримку звуку. Якщо ви граєте в сингл, це норм. Але в режимі онлайн-екшену такий варіант просто неприпустимий.
  • Заїкання або урвища при передачі звуку. Вашим тиммейтам навряд чи сподобається такий варіант, та й ваші показники у грі можуть суттєво впасти.

Здати помилку у виборі периферії досить легко. Звук - складна сфера, в якій мало хто розуміється, тому спекуляцій із ціноутворення тут досить багато. Щоб не переходити на конкретику, ось кілька порад, які допоможуть обрати оптимальний варіант:

  • Кабель. Вибирайте варіант, при якому він буде довшим за офісний варіант. Проводячи багато часу за комп'ютером, необхідно влаштуватися зручніше. Якщо шнурок буде інший до півметра, то ви навряд чи зможете брати участь у битві, зручно влаштувавшись у відкидному кріслі. Мінімальний поріг: 0,5 метра.
  • Опір - важливий параметр, якщо хочете отримати хороший звук. Порівняйте цей показник на навушниках та аудіо картою. Вони мають збігатися.
  • Навушники повинні сидіти ідеально, а вуха - не потіти, тому що це сильно дратуватиме і заважатиме під час гри. Ідеальний варіант - амбушюри з тонкої виробленої шкіри, але і хороших шкірозамінників теж може підійти.
  • Не варто вибирати модель з коліщатком регулятора гучності на дроті або навушнику. По суті, це реостат, який стоїть на шляху передачі звуку. Навіщо вам зайвий опір? Оптимально використовуватиме клавіатуру для збільшення або зменшення гучності.

Обов'язково приміряйте вибраний варіант. Це просто потрібно. Усі моделі приблизно універсальні, але на голові сидять по-різному та забезпечують різний рівень комфорту. Поставтеся до цього серйозно, якщо ви плануєте часто грати.

Якщо купуєте всерйоз і надовго, то є сенс подумати про довговічність пристрою. При рівних цінових характеристиках вибирайте варіант із сучасними параметрами. Так, гарнітура прослужить вам довше.

У питанні співвідношення ціни та якості все просто. Не всі варіанти з високим цінником ідеальні, як і не всі середні класи погані. Перегляньте як мінімум десяток моделей з однаковими технічними характеристиками, поміряйте кілька найкращих на ваш погляд і вибирайте оптимальний.