Напевно, немає сенсу розповідати, що таке клавіатура. Вона є скрізь. І якщо в смартфонах і планшетах цілком вистачає вбудованої, то для персонального комп'ютера, на якому ви працюєте або навчаєтеся, потрібна окремий гаджет. Про те, які вони вибивають та як зробити вибір наша публікація.
Типи пристроїв з механізму
Від того, який тип ви оберете залежить: чутливість клавіші натискання (швидкість відгуку), рівень шуму (чи все будуть у квартирі в курсі, що ви вирішили пограти посеред ночі), а також сила, з якою ви повинні натиснути на клавішу.
- Механічна. Вирізняється високою швидкістю відгуку. Ідеальний варіант для ігор. В іншому є свої недоліки: вона досить галаслива, а також не надто зручна для тих, хто звик до низьких клавіш ноутбука.
- Мембранні. Хід тут суттєво тихіше. Низький хід дозволяє безболісно перейти з клавіатури на ноутбуці на окремий гаджет. Як правило це оптимальний варіант для текстів, фото та іншої роботи вдома та в офісі.
Гаджети типу підключення
Ще один важливий момент у роботі цього пристрою. І знову вибір залежить від того, для яких завдань ви підбираєте його. З усього, що можна знайти на ринку, є три варіанти:
- USB. Без перебільшення це найбільша категорія. Це найкращий варіант для просунутих гравців. Ви точно залишатиметеся завжди в грі і нічого вам не завадить.
- PS/2. Досить архаїчний варіант. Ці екземпляри досить важко знайти у вільному доступі, але вони все ще працюють.
- Бездротові. Працюють від Bluetooth. Для перфекціоністів один із найзручніших варіантів. На столі буде мінус один шнур, а клавіатуру можна поставити на коліна, якщо ви вирішите попрацювати з крісла.
З додатковими можливостями
Немає межі досконалості, і виробники вигадують все більше плюшок для комфорту у всьому. У клавіатуру весь час додається функціонал і тепер ви можете не просто друкувати, а й відкривати різні програми простим натисканням однієї клавіші, збільшувати або зменшувати гучність, а для тих, хто любить тактильні відчуття, є механізми з тачпадом. У ігрових клавіатурах також є гарячі кнопки, які дозволяють записувати макроси.
Основні параметри для вибору
- Шрифт, розмір та колір літер. Далеко не всі мають навички сліпого друку на клавіатурі. Щоб вам було простіше працювати з будь-яким типом пристрою, зверніть увагу на те, як виглядають написи. Вони мають бути чіткими та однозначними.
- Тип покриття та форма клавіші. Зрозуміло, що сьогодні у переважній більшості клавіатур використовується пластик. Він може бути матовим та глянсовим. Клавіша формою може бути квадратною або круглою, трохи вдавленою або плоскою. Дуже важливими є ваші тактильні відчуття від дотику.
- Додаткові функції. Тут можуть бути і підставки для зап'ястя, і поділ на дві руки, керування гарячими функціями, тачпад, включення / вимкнення мультимедіа, швидкий виклик калькулятора, запуск ядерної ракети (жарт ... хоча, в іграх це можливо). Сьогодні це повноцінний центр керування. Наскільки він буде функціональним залежить тільки від можливостей виробника та вашої фантазії. Зверніть увагу на те, що для багатьох людей, які постійно працюють із цифрами, наявність окремої цифрової панелі є критичною.
- Розміри. Якщо вам важлива компактність, це не ваш пункт. Чим більше функціонала закладено в клавіатуру, тим масивніше вона виглядає. Якщо підставки під кисті, ніжки, щоб підняти клавіатуру та інші плюшки вас не цікавлять, можна сміливо проходити повз.
Отже, поведемо підсумки. Подумайте, як ви плануєте використовувати девайс. Чи потрібна вам бездротова або ваші запити зможе задовольнити провідна клавіатура, чи потрібні додаткові опції (тачпад, цифрова окрема клавіатура, гарячі клавіші і т.д.). Вся ця інформація допоможе вам зробити правильний вибір.