Все залежить від рівня комп'ютерної грамотності дитини та її потреб. Перший комп'ютер може бути відносно простим, але не тупим, щоб не відбити бажання цікавитися чимось новим, вчитися. Комп'ютер для підлітків та студентів повинен бути більш просунутим, зі зміщенням у бік інтересів: потужний для геймерів, з класною відеокартою для тих, хто цікавиться графікою, простий та зручний для спільних потреб. Важливо, щоб це було незалежне використання, а не одна одиниця для всіх членів сім'ї. Сьогодні розберемося із ситуацією, коли вам потрібно купити перший комп'ютер для вашої дитини.
Параметри вибору
Для того, щоб було про що говорити з консультантом магазину або вибирати у фільтрах інтернет-ресурсу, зупинимося на основних моментах:
- тип пристрою.
- технічні характеристики.
Цього достатньо, щоби визначитися з моделлю.
Тип пристрою
З усього, що можна знайти сьогодні на ринку, є:
- моноблок;
- планшет;
- неттоп;
- ноутбук;
- стаціонарний комп'ютер.
Моноблоки
Як бачимо з назви, це щось об'єднане в одне ціле. У цьому випадку це монітор та системний блок. Виглядає такий гаджет трохи потужніший за звичайний плоский екран, а для роботи вам знадобиться купити тільки мишку, клавіатуру і навушники з мікрофоном. Ваша дитина вже освоїв ваш планшет та телефон? Тоді такий варіант йому дуже підійде, адже монітори в моноблоці сенсорні, що спрощує роботу з ним.
Позитивні якості: стильно, функціонально.
Недоліки: дорого, не можна зробити апгрейд, швидко старіють.
Планшети
Мабуть, тут не варто турбуватися. Більшість дітей чудово знають, як поводитися з такою технікою. Величезна кількість програм дозволить вирішувати найширше коло завдань, у тому числі і навчальних.
Позитивні якості: красивий, легкий.
Недоліки: складно набирати об'ємні друкарські роботи (немає клавіатури).
Неттопи
Виглядають як системний блок із монітором. Можна поставити на столі чи підвісити на стіну. Виглядає дещо архаїчно, але має дуже сучасну начинку, яка дозволить впоратися з більшістю завдань.
Позитивні якості: маленькі і легкі, недорогі, мають мале енергоспоживання.
Недоліки: маленький екран.
Ноутбук
Якщо грамотно влаштувати робоче місце, то за ним досить зручно працювати. Це, насправді, маленький комп'ютер, який завжди можна скласти і перенести в інше місце. У сучасних реаліях дуже зручний варіант.
Позитивні якості: легкий, працює від автономного джерела (батареї), передзавантажене ПЗ.
Недоліки: тендітний, невеликий екран, складний процес апгрейду, особливо у сучасних моделях.
Стаціонарний комп'ютер
Яким має бути комп'ютер для дитини? Для базового рівня це може бути щось досить просте. І не забувайте, що у тому випадку, коли ви купуєте стаціонарний комп'ютер, ви зможете завжди зробити апгрейд. Це ні з чим не можна порівняти потенціал. Тому, якщо у вас є можливість, то не варто навіть вагатися. Власний комп'ютер для дитини – це важлива річ. По суті, ви прищеплюєте йому навичку самостійного використання, відповідальності.
Позитивні якості: простота ремонту та можливість апгрейду, ергономічність, вартість, надійність, можна купити готову конфігурацію або зібрати під свої потреби.
Недоліки: про мобільність можна забути, потрібне спеціальне місце для занять.
Технічні характеристики
Який би пристрій ви не вибрали, найважливіші параметри для вас (з прикладом):
- Частота процесора: двоядерний (щось із сімейства AMD A6-7480 або Intel Celeron).
- Вбудована відеокарта.
- Об'єм ВП: від 4Гб.
- Жорсткий диск: твердотільний, 120-240 Гб.
Цього варіанта цілком вистачить для початкових потреб та розваг. Пам'ятайте, що гаджети та їх начинка мають властивість застаріти, тому через 3-4 роки вам потрібно буде оновити систему повністю (у випадку з ноутбуком) або зробити блоковий апгрейд (якщо у вас стаціонарний комп'ютер).
Як познайомити дитину із комп'ютером?
Питання, яке турбує багатьох. Але, повірте, діти вбирають інформацію як губка. У всіх сучасних технологіях є якась наступність. Вашій дитині набагато простіше навчитися працювати на комп'ютері, ніж вам у ваші дитячі роки.